Jaký stravovací styl je ten nejlepší ?

Kolikrát jste již slyšeli že “tato” dieta je ta nejlepší ? Kolikrát jste se již podle takové diety snažili krátkodobě zhubnout a dodržovali postupy, které byly extrémní a nijak jste se s nimi neztotožňovali ? ⁠

Dávejte pozor na vyznavače extrémních stylů

⁠Dnes je opravdu lehké se ztratit ve světě extrémů, kde Vám každý druhý výživový “guru” vnucuje svůj výživový postup jako ten jediný a nejlepší. Hned když někdo tvrdí něco takového, že existuje pro všechny jediná a nejlepší cesta, nejspíš to nebude ten správný člověk, kterého byste měli sledovat. Těch cest je totiž daleko víc a pro každého bude jiná.

Jde o docílení kalorického deficitu⁠

Je spousta stylů diet, které mají jedno společné – omezení kalorií a vytvoření kalorického deficitu. Každá pouze toto omezení docílí jiným způsobem, např. lowcarb omezením sacharidů, lowfat omezením tuků, fasting omezením času, kdy jídlo konzumujeme atd.

Proč ale zacházet do těchto extrémů a za každou cenu využívat některou z těchto diet, když nám v reálu nesedí a ve spoustě případech tomu je pouze tak, že je to trendy a my chceme být in a následovat svého “guru”?

⁠Vyberte si režim, který Vám bude vyhovovat

Dle mého názoru je mnohem lepší konzumovat takový poměr sacharidů a tuků, který nám vyhovuje, v tolika jídlech kolik nám vyhovuje a v jaký čás nám vyhovuje a přináší výsledky, aniž bychom museli nutně být za každou cenu v nějaké z těchto skupin.

Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře